Ev Tipi Saf Su Arıtma Cihazı

Ev Tipi Saf Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Ev tipi saf su arıtma cihazları, suyun içindeki kirleticileri gidererek saf su üretmek için kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar, genellikle aşağıdaki aşamalardan oluşur:

  • Ön filtreleme: Bu aşamada, suyun içindeki büyük partikülleri ve tortuları gidermek için bir ön filtre kullanılır.
  • Aktif karbon filtreleme: Bu aşamada, suyun içindeki klor ve diğer kimyasalları gidermek için bir aktif karbon filtre kullanılır.
  • Ters ozmos: Bu aşamada, suyun içindeki mikroorganizmaları ve diğer küçük kirleticileri gidermek için bir ters ozmos membranı kullanılır.

Ön filtreleme:

Ön filtre, suyun içindeki büyük partikülleri ve tortuları gidermek için kullanılır. Bu filtre, suyun içindeki kum, çamur, pas ve diğer büyük kirleticileri tutar.

Aktif karbon filtreleme:

Aktif karbon filtre, suyun içindeki klor ve diğer kimyasalları gidermek için kullanılır. Bu filtre, suyun içindeki klor, organik bileşikler, pestisitler ve diğer kimyasalları tutar.

Ters ozmos:

Ters ozmos, suyun içindeki mikroorganizmaları ve diğer küçük kirleticileri gidermek için kullanılan bir teknolojidir. Bu teknoloji, suyun bir membrandan geçirilmesi ile çalışır. Membran, su moleküllerini geçirirken mikroorganizmaları ve diğer kirleticileri tutar.

Ev tipi saf su arıtma cihazları, genellikle aşağıdaki şekilde çalışır:

  1. Su, cihazın girişine girer.
  2. Su, ön filtreden geçer.
  3. Su, aktif karbon filtreden geçer.
  4. Su, ters ozmos membranından geçer.
  5. Saf su, cihazın çıkışından çıkar.

Ev tipi saf su arıtma cihazları, genellikle mutfağa monte edilir. Cihazın suyu kullandığınız cihazlara (bulaşık makinesi, çamaşır makinesi vb.) veya doğrudan musluğa bağlanması mümkündür.

Ev tipi saf su arıtma cihazları, düzenli olarak bakım ve filtre değişimi gerektirir. Filtrelerin değişimi, cihazın kullanım sıklığına ve suyun kalitesine göre değişir. Genel olarak, filtrelerin 6 ayda bir veya yılda bir değiştirilmesi önerilir.

 

%100 Yerli Üretim

Tüm ürünlerimiz TÜRKİYE'de üretilmekte olup yedek parça temin garantisi sunmaktayız.

Garantili Hizmet

81 ilde endüstriyel saf su cihazı ürünlerinde alanında uzman kadromuz ile garantili servis desteği sunmaktayız.

Hızlı Teslimat

Tema siparişinizi maximum 10 gün içerisinde üretilip siz değerli müşterilerimize hızlı teslim edilmektedir..